nevíš?               ?              
header
Hráči online (podrobně): 0/ Momentálně není žádný hráč online.

Residence

Residence je speciální a velice propracovaný plugin, který se stará naprosto o celý svět a různé akce, které se v něm dějí. Pomocí něj se upravují vlastnosti (říkejme tomu flagy) jako bouchání TNT, rozlévání vody či lávy, používání pák, otevírání dveří nebo beden a stavění.

Vytváření Residencí přímo hráči povolené není, o to se stará Vedení a tyto pozemky slouží pouze na ochranu měst, propojovacích chodníků nebo třeba metra pro ochranu před zničením griefery. Hráč má právo pouze na tzv. subzónu (říkejme tomu pozemek, je to část chráněné oblasti města), která je ve správě toho, kdo ji dostal. Může si tam nastavit téměř všechno co v klasické residenci, od spawnování zvířat, přes povolení používání TNT, ohně či dokonce povolení stavět pro někoho jiného! O tom jak to nastavit níže.

Již zmíněná města jsou umístěna různě po mapě a obvykle je zakládá někdo z Vedení. Pokud některý se několik hráčů spojí, budou aktivní a začnou za své suroviny stavět město, můžou se domluvit s Adminem o ochraně, kterou jim tam poskytne. Příkladem je třeba město hráče tomu19 OldCity (teleport je /oc), které bylo postavené celé ručně v survivalu bez pomoci cheatů, creative či givu. V základu je potřeba tento server hrát, takže na zakládání města nemysli ihned po příchodu.

Pokud tedy chceš nějaký ten pozemek (čím by jsi měl vlastně začít), tak stačí udělat test na práva a poté zdarma obdržet již zmíněný pozemek (subzónu) v některém z měst.
Momentálně jsou postavena tato města:

Nejdříve se rozmysli, jestli by jsi chtěl mít pozemek v PVP nebo mírumilovné zoně, podle toho si zvol město. Projdi si je a rozmysli si, který pozemek by jsi chtěl. Volný poznáš tak, že by na něm měla být cedulka s číslem a zelený blok. Jakmile se ti nějaký zalíbí, stoupni si na něj a napiš příkaz /resi. Vypíší se ti podrobné informace o daném pozemku. První řádek nahoře je název. Ten musí být ve formátu XX.YYYY kde XX je zkratka města (LC, MG apod) a YYYY je nějaké číslo. Hned pod tím je nějaký majitel (Vlastník) pozemku, pokud tam je Server land nebo Miner, tak je pozemek volný.

Dejme tomu, že sis vybral pozemek ve městě Ironpix s číslem 2500. Název tedy bude IP.2500. Teď musíš serve požádat o pozemek. To funguje plně automaticky přes příkaz /rr. Pro náš výběr je příkaz /rr 2500. Postupuj podle instrukcí a pokud bude vše úspěšné, tak od té chvíle je tvůj a můžeš si na něm nastavovat téměř vše co bys chtěl. K tomu ti dopomůžou tyto příkazy:

/resi [jméno residence] informace o residenci. Vynecháš-li parametr, zjistí to residenci, ve které právě jsi.
/res default [pozemek] nastavení všech flagů na defaultní (výchozí)
/res message [pozemek] <enter/leave> <zpráva> nastavení zprávy, která se zobrazí každému, když vstoupí na tvůj pozemek (enter), nebo ho opustí (leave).
/res message [pozemek] remove <enter/leave> odstranění zprávy nastavené předchozím příkazem.
/res set [pozemek] <flag> <t/f/r> nastaví určitý flag, aby platil pro všechny na tvém pozemku
/res pset [pozemek] <hráč> <flag> <t/f/r> nastaví určitý flag jen pro jednoho hráče

Pokud by jsi chtěl přidat/odebrat někoho na/z pozemku, nastavuje se to flagem trusted. Zjednodušený příkaz je /res-pridat <nick> případně /res-odebrat <nick>. Podmínkou tohoto příkazu je, aby byl hráč online a ty se musíš nacházet na dané residenci (pozemku).

Seznam flagů

build – žádný hráč kromě tebe nebude moci stavět ani bourat bloky (flag build zahrnuje flagy trample, destroy a place) use – zakáže všem hráčům kromě tebe používat páky, tlačítka, repater, dveře, nášlapné desky, postele, noteblocky, jukeboxy, craftovací a enchantovací bedny, stojánek na lektvary a ukusování dortů flow – tekutiny na pozemku se nerozlévají od svého zdroje (waterflow - voda a lavaflow - láva) animals – na pozemku se nemohou spawnovat zvířata
creeper – explodující creeper nezničí žádný blok ani nezraní hráče
damage – hráči, kteří jsou na pozemku, se nemohou zranit (v některých městech nejde)
firespread – na pozemku se nemůže rozšiřovat oheň
healing – hráčům na pozemku nepřibývají životy. (V opačném případě přibývá půl života/sekundu, ale v některých městech toto nejde nastavit)
ignite – nedovolí zažehnutí ohně
piston – písty na pozemku zůstávají ve výchozí pozici
pvp – hráči se navzájem nemohou poranit
tnt – explodující tnt nezničí bloky ani neporaní hráče
container – zakáže všem hráčům kromě tebe používat bloky s inventářem (craftovací, enchantovací, normální a ender bedna, pec a stojánek na lektvary)
move – zakáže všem hráčům kromě tebe vstupovat na tvůj pozemek (momentálně zakázané...)

Flagy které jsou sepsány od flow a níže nelze použít u příkazu /res pset [pozemek] <hráč> <flag> <true/false/remove>. Pokud se použijí některé z výše napsaných, budou platit pouze a jen na toho daného hráče, nikoho jiného.

Zakládání residence (pro VIP)

VIP hráči mají možnost si založit vlastní residenci někde v přírodě v hlavním světě Blablabla. Maximální rozměry residence jsou 50x50x256 a jeden blok stojí 0.5 slimeballů (vytvoření residence velké 20x20x20 - 8000 bloků - bude stát 4 000 slimeballlů). Vytvoření probíhá tak, že je potřeba vzít do ruky dřevěnou lopatu, kterou označíme dva protilehlé rohy residence (nejnižší a nejvyšší) a to klepnutím levým tlačítkem na daný blok (Vypíše se hláška: Zadán Sekundární výběrový bod (xx xx xx)!) a na druhý zase pravým (Vypíše se hláška: Zadán Primární výběrový bod (xx xx xx)!). a napíšeme příkaz /res create <název_residence>. Systém odečte slimebally a vytvoří residenci, pokud ne, může to být z důvodu:

Residenci můžeš kdykoliv smazat, a to příkazem /res remove <název_residence>. Potvrzení smazání buď napiš stejný příkaz znovu, nebo /res confirm.

Pozor: slimebally se ti po smazání residence nepřičtou zpět!

Po vypršení VIP zůstane residence ještě týden, poté bude smazána některým z Vedení (na požádání je možné tuto dobu prodloužit)

Pravidla

  1. Zakázáno vytváření residencí na cizích stavbách v přírodě
  2. Zakázáno vytváření úzkých dlouhých residencí, které by dále blokovaly průchod do přírody

Seznam všech příkazů pro výběr

/res select chunk vybereš celý chunk, ve kterém se právě nacházíš (16 x 16 x 256)
/res select vert rozšíříš tvého výběru od oblohy (256) po bedrock (0)
/res select expand <hodnota> rozšíříš výběr ve směru, kterém se díváš
/res select shift <hodnota> posuneš celý výběr směrem, kterým se díváš
/res select size zobrazíš velikost svého výběru

Stav serveru

Server - 1.7.5 Offline! (0/20)

IP: play.mc-miners.eu

Vyhledávání

Ke stažení

Vždy nejnovější cracklý launcher

Anketa

Jaký jazyk máte ve hře nastavený?
Češtinu
- [77]
Slovenštinu
- [7]
Angličtinu
- [84]
Pirátskou angličtinu
- [3]
Jiný
- [4]
Celkem hlasů: 175

URL Zkracovač

Twitter

Shoutbox

Pro zasílání zpráv je nutno se přihlásit

+skay9195:
24.07.2017 19:49:43
R.I.P. Škoda... Bejvala tu super komunita... Ale teď už se dá na 100% říct že se to bohužel nevrátí....
+buzzhawke:
16.05.2017 23:05:19
A kdo udělá ten nábor na helpery a mody? :D... A hlavně hrát na 1.7.5? Nie, radšej knihu...
goldenalex003:
30.04.2017 18:03:16
Podle mě je celkem jedno jestli se na server Tomek Vysral, nebo ne. Skvělí lidi tu mohou hrát pořád, i bez Admina, stačilo by udělat nábor na nové helpery, na moderátory, či adminy... Jinak já tu třeba hraju pořád :P
hany44:
15.01.2017 09:57:53
Škoda, že se na to Tomek vysral. Býval to super server
Hxdbzxd:
08.12.2016 14:20:27
Jak dlouho jsem tady nebyl?
Ty staré dobré časy.
+buzzhawke:
27.11.2016 12:26:13
Ale co... Server jako single player dobrý :D
+skay9195:
19.11.2016 14:08:45
Tommku, ty žiješ? :D
+skay9195:
04.09.2016 19:55:17
Kdyby aspoň nová mapa, věcí by se našlo dost... Starší hráči už nemaj co dělat...
+Michalfek:
04.09.2016 10:00:40
To máš těžký, vanilla už tolik netáhne, a tady je ještě stará verze... Plus je hromada jinejch her, co se dají hrát
martinak:
03.09.2016 19:45:16
Škoda že už server neni popularni jakobývyl... :(
1. stránka z 122. (0 - 10 z 1217)
Chytni vločku dříve
než spadne na zem!
Chyceno vloček: 0
/Informace
Server:Offline
Web:Online(4)